Rejestracja Has這?

Football Manager Zone

Walking Disaster #8
Autor: gilbert_busko 29 Grudnia 2010, 15:51

Runda jesienna ustawi豉 nas do嗆 wysoko. Du穎 bym da, aby ca造 sezon zako鎍zy na pi徠ym miejscu. Walczy貫m o swoj przysz這嗆. Aby w tej walce mie jak najwi瘯sze szanse przez dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach szuka貫m wzmocnie do linii ataku. Oczywi軼ie w gr wchodzi造 tylko wolne transfery, w tak ma造m klubie nie ma szans, aby pozwoli sobie na kupowanie zawodnik闚. Dodatkowo musia貫m szuka w鈔鏚 desperat闚, dla kt鏎ych gra na samym dole niemieckich rozgrywek ligowych jest czym normalnym. Szuka貫m oczywi軼ie w Polsce i na szcz窷cie nie trwa這 to zbyt d逝go. Do klubu do陰czyli Marcin Krzywicki oraz Micha Haftkowski, kt鏎zy z miejsca trafili do podstawowego sk豉du. Dodatkowo m鎩 asystent Piotr Stokowiec, kt鏎y zosta w Niemczech, za豉twi nam ciekawego obro鎍, kt鏎y r闚nie z marszu sta si podstawowym zawodnikiem. By nim Thomas G飆z, kt鏎y wygryz ze sk豉du Szymona Iwana.

Rund rewan穎w rozpocz瘭i鄉y 27 grudnia 2013 roku meczem u siebie. SC Concordia postawi豉 twarde warunki i zako鎍zy這 si na wym璚zonym 0:0. Ca造 czas balansowali鄉y na granicy pi徠ego miejsca. Troch lepiej posz這 nam w styczniu, kt鏎y przyni鏀 nam trzy pojedynki. Wygrane 3:0 z Billstedt na wyje寮zie oraz 2:1 z Cloppenburg u siebie, a tak瞠 remis 2:2 na wyje寮zie z Meiendorf oddali造 mnie od widma utraty pracy a jednocze郾ie przed逝瘸造 szanse na ewentualny awans. Chocia tak naprawd nie by on dla mnie priorytetem.

Na tak niskim poziomie rozgrywek ustalony terminarz nie wiele musi mie wsp鏊nego z logicznym my郵eniem. Dlatego w lutym o punkty grali鄉y zaledwie dwa razy. Niestety pierwszy mecz kompletnie nam nie wyszed i zako鎍zy si nasz pora磬 1:3 z Henstedt-Ulzburg na wyje寮zie, 15 lutego czeka na nas jednak o wiele wa積iejszy rywal. Hannover 96 II, kt鏎y to najbardziej zagra瘸 mojej dalszej pracy w FC Junkersdorf depcz帷 nam po pi皻ach. Ju dawno nie najad貫m si tyle stresu ile podczas tego spotkania. Wszystko sko鎍zy這 si jednak po mojej my郵i, bowiem uda這 si nam skromnie zwyci篹y 1:0. Na 80% czu貫m si ju pewny pozostania w mojej ekipie.

Marzec wreszcie przyni鏀 nam d逝go oczekiwane regularne strzelanie wi璚ej ni jednej bramki w meczu. Napastnicy w ko鎍u z豉pali kontakt z reszt dru篡ny, wi璚 i wyniki zrobi造 si ciekawe. Niestety nie mo積a mie wszystkiego. W tym okresie zacz窸a kule nasza obrona. Pomimo tego w czterech kolejnych meczach nikt z nami nie wygra. Najpierw 1 marca pokonali鄉y na wyje寮zie 4:2 Lbek II, 8 marca nie dali鄉y 瘸dnych szans dru篡nie Lurup wygrywaj帷 3:0. Jeden z najciekawszych mecz闚 ca貫go sezonu rozegrali鄉y 22 marca na wyje寮zie z Windeck. Po 30 sekundach prowadzili鄉y 1:0, lepiej by nie mog這. Niestety po 73 minutach przegrywali鄉y 1:4 i modlili鄉y si o to by nie straci kolejnych bramek. Nie wiem, jakim cudem, ale mecz sko鎍zy si rezultatem 4:4. Byli鄉y na fali, co udowodnili鄉y 29 marca pokonuj帷 na Sportzentrum Weiden TSV Kropp 2:0. Praktycznie ju nic nie mog這 mi zagrozi. Moja posada na 99% zosta豉 uratowana.

Jakby tego by這 ma這 kontynuowali鄉y nasz wspania陰 seri. 12 kwietnia wygrali鄉y na wyje寮zie 2:1 z St. Pauli II, a 19 kwietnia nie dali鄉y 瘸dnych szans Kickers Wrzburg, kt鏎e wyjecha這 od nas z rezultatem 3:0. To w豉郾ie ten mecz, ta 29 kolejka sprawi豉, 瞠 zr闚nali鄉y si punktami z liderem i zajmowali鄉y drugie miejsce w tabeli. Nagle stali鄉y si jednym z faworyt闚 do awansu.

Niestety ju kolejny mecz zepchn掖 nas na trzecie miejsce. 3 maja zremisowali鄉y 1:1 na wyje寮zie z Neumnster. Sta這 si jasne, 瞠 sz鏀te miejsce mi nie grozi. Postanowi貫m zagra va banque. Nadarzy豉 si wspania豉 szansa. 9 maja gramy na wyje寮zie z SC Victoria. Ch這pakom te nie musia貫m t逝maczy, o co graj – wygrali鄉y 4:0. Jeste鄉y jeden punkt za liderem, kt鏎ym zosta zesp馧 SC Concordia. Tu za naszymi plecami trzeci zesp馧 walcz帷y o awans – Bergedorf, z kt鏎ym w豉郾ie musimy si zmierzy w 32 kolejce. Gramy u siebie, gramy jak natchnieni. Wygrywamy 3:0. Concordia sensacyjnie zaledwie remisuje na wyje寮zie z Cloppenburg 1:1. Wskakujemy na pierwsze miejsce i mamy idealny terminarz: 31 maja gramy u siebie z Kiel II (18 miejsce w tabeli) a sezon ko鎍zymy wyjazdow potyczk z Husumer SV (17 miejsce w tabeli) 7 czerwca.

33 kolejka nie przynosi 瘸dnych ostatecznych rozstrzygni耩. Nie mamy 瘸dnych problem闚, aby pokona rywali 3:0. Concordia te wygrywa sw鎩 mecz. Odprawia z kwitkiem Henstedt-Ulzburg 2:0. Odpada nam jednak trzeci kandydat do awansu – Bergedorf tylko remisuje 0:0 z na wyje寮zie z Cloppenburg, co daje im 65 punkt闚. Concordia ma ich 69, a my 70. O wszystkim mia豉 zadecydowa ostatnia kolejka.

Concordia podejmowa豉 u siebie Meiendorf, zesp馧 ze 鈔odka tabeli. Nasz rywal - Husumer SV – nadal mia szanse na utrzymanie si w lidze, ale tylko pod warunkiem wygranej, wi璚 spodziewa貫m si, 瞠 mecz ten b璠zie bardzo zaci皻y. W przypadku naszego zwyci瘰twa bez znaczenia by dla nas wynik pojedynku Concordii. W innym przypadku musieli鄉y bra pod uwag wynik ich meczu. Mieli鄉y przynajmniej ten komfort psychiczny, 瞠 w przypadku r闚nej ilo軼i punkt闚 to my awansujemy dzi瘯i lepszemu bilansowi bezpo鈔ednich spotka.

7 czerwca 2014 roku o godzinie 15 na Friesenstadion w Husum rozpocz瘭i鄉y swoj walk o upragniony awans nas逝chuj帷 wie軼i z Hamburga, gdzie gra豉 SC Concordia. Niestety zacz窸o si najgorzej jak mog這. Ju w 4 minucie Husumer SV obj窸o prowadzenie. Kompletnie rozklepali nasz obron. Concordia remisowa豉 0:0 – awans nadal by nasz. W 14 minucie skompromitowa si jednak obro鎍a gospodarzy nie trafiaj帷 w pi趾 tu przed swoim polem karnym. Dzi瘯i temu sam na sam z bramkarzem znalaz si Haftkowski i zrobi這 si 1:1. Concordia – nadal 0:0, ale wystarcza豉 im jedna bramka by pozbawi nas awansu. Cztery minuty po wyr闚naniu stan瘭i鄉y przed wspania陰 okazj na obj璚ie prowadzenia. G堯wnie dzi瘯i s璠ziemu, kt鏎y pope軟i b陰d i podyktowa dla nas rzut karny. Niestety Skierowski pos豉 pi趾 Panu Bogu w okno. Nadal 1:1. Na szcz窷cie naprawili鄉y sw鎩 b陰d w 23 minucie, gdy Haftkowski pi瘯nym podaniem w polu karnym obs逝篡 Krzywickiego. Prowadzili鄉y 2:1 i mieli鄉y pewny awans. Cieszyli鄉y si z prowadzenia sze嗆 minut. Rozegranie rzutu ro積ego da這 gospodarzom remis i przed逝瘸這 ich szans na utrzymanie si w lidze. Moja dru篡na nie pod豉ma豉 si jednak i wystarczy造 nam zaledwie dwie minuty by zn闚 prowadzi. Identyczna akcja jak na 2:1, tyle 瞠 teraz to Krzywicki wypu軼i Haftkowskiego. 3:2 dla FC Junkersdorf. Go軼ie rzucili si do ataku spychaj帷 nas na w豉sn po這w. Narazi這 ich to na kontry, co uda這 si nam wykorzysta w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Z zimn krwi akcj wyko鎍zy Szeliga i do przerwy prowadzili鄉y 4:2. Concordia nadal remisowa豉 0:0 w swoim meczu. 45 minut dzieli這 nas od awansu.

Drug po這w gospodarze rozpocz瘭i wyra幡ie bez animuszu tak jakby ju pogodzili si ze spadkiem. Gdyby nasza skuteczno嗆 by豉 cho troch lepsza to do 60 minuty strzeliliby鄉y kolejne trzy bramki. Uda這 si w ko鎍u na kwadrans przed ko鎍em, gdy w zamieszaniu podbramkowym pi趾 do siatki pos豉 Akbulut. 5:2. Tu ju nic nie mog這 si sta. I nie sta這 si. W Hamburgu te nie. Concordia zremisowa豉 0:0, my wygrali鄉y… FC Junkersdorf wywalczy awans do Regionalliga. Rado軼i nie by這 ko鎍a.

M鎩 pierwszy sukces na stanowisku managera. Co prawda ma這 znacz帷y, ale od czego trzeba zacz望. W 34 meczach odnie郵i鄉y 22 zwyci瘰twa, 7 razy remisowali鄉y i tylko 5 razy schodzili鄉y z boiska pokonani. Strzelili鄉y a 65 bramek trac帷 26. Gdy wr鏂i貫m ju do swojego mieszkania w K闤n rozpocz掖em 鈍i皻owanie. Obudzi貫m si na drugi dzie, p騧nym popo逝dniem z potwornym kacem. Zacz掖em sobie zadawa pytanie… co dalej?